Puchar Optimista 2013

Drukuj
Odsłony: 45687
03.08.2013 Puchar Optimista 2013

 
  Przy słonecznej pogodzie i bardzo miłym wiaterku rozegrano Regaty „Puchar Optimista”. Zgłoszeń było bardzo wiele, ale postanowiono wyłonić tylko 6 śmiałków w różnym przedziale wiekowym (od 26- 61 lat), a by to oni zagwarantowali odpowiedni poziom zawodów.

A jachty, które to miały wyłonić zwycięzcę to znane wszystkim OPTIMISTY. Każdy z zawodników przygotował jacht do regat Planowane było 6 wyścigów na sześciu równorzędnych jachtach, tak by wszyscy mogli po kolei popłynąć na każdym jachcie i wykazać się swoim wytrenowaniem, bo każdy ma swoje eścia-lat przepływane.

No i wreszcie start. Rywalizacja rozpoczęła się i miała przebieg bardzo zróżnicowany.

 Prowadzenie w poszczególnych wyścigach często zmieniało się, a emocje wśród zawodników wzrastały, tak samo jak temperatura tego dnia. Sam sędzia w osobie Grzegorza Zagraby nie mógł sobie poradzić z zapisami w poszczególnych biegach, ale z pomocą przyszła mu żona Magda. Biegów udało się rozegrać tylko 4, ponieważ siła wiatru nie pozwalała na dokończenie regat. Wiatr był po prostu słabiutki, lecz rywalizacja ogromna … dmuchanie, rumplowanie itp.

Oficjalne wyniki Regat Optimista 2013

Sternik Punkty Miejsce
Grzegorz Musielak 6 I
Sławomir Kunze 9 II
Kamil Musielak 10 III
Grzegorz Babraj 15 IV
Lech Brzuzek 21 V
Mariusz Polit 23 VI

Po przerwie obiadowej sędzia wręczył pamiątkowe medale, na głównej scenie Gołunia, a wszystko udokumentowano na zdjęciach. Miło, że są w naszym klubie żeglarze, którzy potrafią się bawić. Dzięki za uczestnictwo. 
Pozdrawiam Elżbieta Musielak

Joomla Themes designed by Web Hosting Top