Regaty żeglarskie leśników 2013

Drukuj
Odsłony: 59999
24.08.2013 Leśnicy na start!
 
      W sobotę 24 sierpnia na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna odbyły się tradycyjne Regaty Leśników w Klasie Omega. Pogoda dopisywała, słońce rzadko chowało się za chmurami a wiatr wiał całkiem przyzwoity. Jak co roku żeglarze nie zawiedli i już od wczesnych godzin rannych przybywało zaparkowanych samochodów w pobliżu gościnnej leśniczówki w Gołuniu.

 

Gospodarzem regat było Nadleśnictwo Kościerzyna przy ogromnym wsparciu Jachtklubu Portowiec. Do regat zgłosiło się aż 17 załóg, które reprezentowały Nadleśnictwa: Starogard, Wejherowo, Kościerzyna, Kolbudy, Strzebielino, Choczewo oraz gościnnie Nadleśnictwo Szubin i Woziwoda oraz Drygały, reprezentacje RDLP Gdańsk, BULiGL, UGRB Roman Burczyk.

Aby regaty odbywały się w duchu sportowej walki przeprowadzono losowanie jachtów.

 

       Kapitanowie poszczególnych załóg losowali numery, pod którymi według stworzonego klucza przydzielano jachty do poszczególnych wyścigów. Już biegi eliminacyjne pokazały „kto tu rządzi”. Wyścigi odbywały się w zróżnicowanych warunkach wietrznych. Nawet dobry start nie wystarczał, aby być pewnym wysokiej pozycji na mecie.
Jednak nawet trudne warunki nie przeszkodziły najlepszym. Zwyciężyło doświadczenie i wola walki. Podobnie jak w ubiegłym roku Małgorzata Neyman reprezentantka RDLP Gdańsk okazała się bezkonkurencyjna od pierwszego biegu. 


Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, dużym wzięciem cieszyła się gorąca grochówka. 


Oficjalne zakończenie regat, które przeprowadzono w ośrodku wypoczynkowym Nadleśnictwa pozwoliło na udekorowanie najlepszych załóg medalami i dyplomami, nie zabrakło również atrakcyjnych nagród. Nagrody wręczali gospodarz Nadleśniczy Jerzy Borzyszkowski oraz gość honorowy Prezes Gdańskiego SITLiD Janusz Mikoś. Na podsumowującej uroczystości nie zabrakło oczywiście naszych współorganizatorów i gospodarzy obiektu z jachtklubu „Portowiec” komandora Andrzeja Wątrowicza, v-ce komandora Grzegorza Musielaka.

 

Oficjalne wyniki Regat Leśnika 2013
1. RDLP- Małgorzata Neyman, Marcin Lach, Mirosław Andrejko 
2. BULiGL - Mariusz Zanto, Piotr Kurek, Maciej Kurek 
3. Strzebielino - Piotr Sznajder, Jacek Szulc, Piotr Wójtowicz 
4. Lipusz - Hubert Mikoś, Wojciech Czajka, Borys Gielniak 
5.Kościerzyna - Kuba Borzyszkowski, Mirosław Budnik 
6.Wejherowo - Marcin Dudkiewicz, Marta Dudkiewicz, Andrzej Bukowski 
7.Drygały, Starogard I, Starogard II, Starogard III, Kolbudy I, Choczewo, Szubin, Kolbudy II, Woziwoda, UGRB Roman Burczyk, Kościerzyna II

 

Joomla Themes designed by Web Hosting Top