Regaty o Puchar Stolema - fotorelacja

Drukuj
Odsłony: 3275


stolem1

Stolem - fotorelacja 

 

 

W ubiegłą sobotę, 25 lipca na przystani "U Grzegorza" we Wdzydzach odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Stolema. Jest to jedna z najstarszych imprez na akwenie jezior wdzydzkich. W tym roku odbyła się jej 21 edycja.

Sobotni poranek pogodowo nie nastrajał optymistycznie. Spore zachmurzenie i niewysoka temperatura z pewnością nie zachęcały do uczestnictwa w imprezie. Jednak z każdą mijającą godziną pogoda się poprawiała.

W rezultacie, z przystani w Gołuniu wypłynęło pięć jachtów: Second Troll - sternik Ireneusz Gordon, Pampero -sternik Piotr Kropidłowski, Nautica - sternik Artur Ćwikliński, Warrior - sternik Grzegorz Babraj i Warrior II - sternik Grzegorz Musielak.

stolem3

 

 Organizatorzy zaplanowali 2 biegi, ze startem w okolicach przystani "U Grzegorza", następnie trasa prowadziła przez jezioro Gołuń, dookoła wyspy Trupczyn i powrót do Wdzydz. 

Start zaplanowano na godzinę 11:30. Do tego czasu pogoda się ustabilizowała. Wyszło słońce, zrobiło się ciepło, a co najważniejsze - wiało.

Impreza, w której w sumie udział wzięło około 20 załóg, podzielonych tradycyjnie na klasy T1, T2, Sport i Omega jak zawsze przebiegała w sportowej atmosferze. Nie zgłoszono żadnego protestu.

Warunki sprzyjały na tyle, że drugi bieg zakończył się już około godziny 14. Z jachtów klubowych dwóm udało się osiągnąć miejsce na podium. 

Drugie miejsce w klasie Omega zajął Warrior. Zwycięzcą został Warrior II 

Na uwagę zasługuje fakt, że kapitan zwycieskiego jachtu zdobyty puchar przekazał załodze jachtu, która ukończyła regaty na ostatnim miejscu.

stolem2

Po krótkiej uroczystości rozdania pucharów i dyplomów załogi wróciły do swoich macierzystych portów rezerwując już czas na kolejne spotkanie "U Grzegorza" za rok.

Joomla Themes designed by Web Hosting Top